Tělesná výchova

Okrskové kolo v minifotbalu žáků IV. kategorie
Ve středu 17. 4. 2024 se v Mohelnici uskutečnilo okrskové kolo v minifotbalu žáků 8. a 9. tříd. Soutěže se zúčastnilo 5 škol, a to dvě školy z Mohelnice, Dubicka, Loštic a Údolí Desné. Naši žáci v turnaji obsadili druhé místo a zajistili si postup do okresního finále do Šumperku.
Výsledky našich žáků:
Loštice - Mohelnice Mlýnská 2 : 2
Loštice - Mohelnice Vodní 0 : 2
Loštice - Dubicko 9 : 0
Loštice - Údolí Desné 4 : 0
Naši školu reprezentovali žáci Matyáš Dudek, Jiří Mazal, Kryštof Podsklan, Matouš Činčara, František Kindl, Samuel Róka, Štěpán Štencl, Daniel Faltýnek a Jaroslav Šváb.
Žáky připravoval František Šilberský

Školní kola ve futsalu III. a IV. kategorie hoši

V dubnu se uskutečnila školní kola ve futsalu žáků III. a IV. kategorie. Ve III. kategorii (žáci 6. a 7. tříd) zvítězili hoši ze třídy VI. A ve složení Roman Hauser, Lukáš Heidenreich, Lukáš Mikeš, Martin Pospíšil, Samuel Smékal a Tomáš Svozil.

Ve IV. kategorii (žáci 8. a 9. tříd) zvítězili hoši ze třídy VIII. A ve složení Matyáš Dudek, Matyáš Krumnikl, David Kuba, Jiří Němec, Tomáš Zdráhal a Adam Zemánek. Nejlepšími střelci ve III. kategorii byl Lukáš Mikeš, ve IV. kategorii Matouš Činčara ze třídy IX. A. Nejlepší jedinci budou reprezentovat naši školu v okrskovém kole v minikopané, které se uskuteční ve středu 17. dubna v Mohelnici.

Soutěže se velmi aktivně zúčastnilo 46 žáků 6. – 9. tříd a mnoho povzbuzujících diváků.

Školní kola v basketbalu III. a IV. kategorie hoši

V lednu se uskutečnila školní kola v basketbalu žáků III. a IV. kategorie. Ve  III. kategorii (žáci 6. a 7.tříd) zvítězili hoši ze třídy VII.B ve složení Robin Navrátil, Jan Polák, Jindřich Salamon,  Jan Šafář, Vilém Štencl a Kristýna Přichystalová.

Ve IV. kategorii (žáci 8. a 9.tříd) zvítězili hoši ze třídy VIII.A ve složení Pavel Dubovský, Matyáš Dudek, David Kuba, Vlastimil Mareš, Jiří Němec, Tomáš Zdráhal a Adam Zemánek.

VI. A  -  VII. A        4  : 20

VI. A  -   VII. B        6 : 22

VII. A   -  VII. B       4 : 16

VIII. A   -   VIII. B    8 : 0                         IX. A   -   IX. B    4 : 4

VIII. A   -   IX. A       8 : 6                      VIII. B   -   IX. A  2 : 0

VIII. A   -   IX. B        6 : 2                      VIII. B   -   IX. B  2 : 9

Školní kola ve florbalu III. a IV. kategorie hoši

V listopadu se uskutečnila školní kola ve florbalu žáků III. a IV. kategorie. Ve III. kategorii (žáci 6. a 7.tříd) zvítězili hoši ze třídy VII.B ve složení Robin Navrátil, Jan Polák, Jindřich Salamon, Jan Sysel, Jan Šafář a Vilém Štencl.
Ve IV. kategorii (žáci 8. a 9.tříd) zvítězili hoši ze třídy VIII.A ve složení Pavel Dubovský, Matyáš Dudek, Matyáš Krumnikl, David Kuba, Jiří Němec a Tomáš Zdráhal.

Okrskové kolo ve florbalu IV. kategorie hoši

V pátek 24. 11. 2023 se v Rapotíně uskutečnilo okrskové kolo ve florbalu IV. kategorie hochů. Soutěže se zúčastnilo 5 škol: Základní školy Štíty, Sudkov, Loštice, Loučná a domácí Údolí Desné. Našim hochům se příliš nedařilo a obsadili až 4. místo.
Výsledky našeho družstva:
Loštice – Štíty 4 : 4
Loštice - Údolí Desné 2 : 2
Loštice – Loučná 10 : 0
Loštice – Sudkov 0 : 2
Školu reprezentovali žáci Matyáš Dudek (VIII. A), David Kuba (VIII. A), Tomáš Zdráhal (VIII. A), Samuel Róka (IX. A), Štěpán Štencl (IX. A), Pavel Bárta (IX. B), Jaroslav Šváb (IX. B) a Dominik Tichý (IX. B).

Okrskové kolo v minikopané žáků IV. kategorie

Třetí místo obsadili také naši žáci IV. kategorie v minikopané žáků. Soutěž proběhla v pátek 12. května 2023 na fotbalovém stadionu v Mohelnici. Soutěže se zúčastnilo pět škol. Naši žáci v prvním zápase podlehli pozdějšímu vítěziZŠ Mohelnice Vodní 3: 0, pak remizovali ze ZŠ Údolí Desné 1 : 1 a dále porazili ZŠ  Mohelnice Mlýnská 1:0 a ZŠ Úsov 6:0.

Školu reprezentovali žáci Matyáš Dudek VII. A, Jiří Mazal VII. B, Kryštof Podsklan VII. B, Matouš Činčara VIII. A, Štěpán Štencl VIII. A, Samuel Róka VIII. A, Daniel Faltýnek VIII. B, Jaroslav Šváb VIII. B, Jáchym Kuba IX. A, Tomáš Pustina IX. A a Martin Fusek IX. B.

Školní kolo žáků III. a IV. kategorie ve futsalu

V úterý 4. dubna proběhlo na naší škole školní kolo ve futsalu žáků III. a IV. kategorie. Ve III. kategorii žáků šestých a sedmých tříd zvítězili chlapci ze třídy VII. A ve složení Pavel Dubovský, Matyáš Dudek, Matyáš Krumnikl, David Kuba, Jakub Malík, Vlastimil Mareš, Jiří Němec, Tomáš Zdráhal a Adam Zemánek. Na druhém místě skončili žáci třídy VII. B a na třetím žáci spojených tříd VI. A a  VI. B. Nejlepším střelcem byl žák třídy VII. A Matyáš Krumnikl s 6 vstřelenými brankami.

Ve IV. kategorii žáků osmých a devátých tříd zvítězili žáci třídy VIII. A ve složení Matouš Činčara, František Kindl, Aleš Motejzík, Adam Pelzl, Samuel Róka, Štěpán Štencl a Michal Vaníček. Na druhém místě skončili žáci třídy VIII. B, na třetím žáci třídy IX. A a na čtvrtém žáci třídy IX. B. Nejlepším střelcem byl žák třídy VIII. B  Daniel Faltýnek s 10 vstřelenými brankami.

Celkově se soutěže zúčastnilo 52 žáků.

Školní kolo žáků III. a IV. kategorie v basketbalu

V únoru proběhlo školní kolo v basketbalu žáků III. a IV. kategorie.
Ve III. kategorii žáků šestých a sedmých tříd zvítězili chlapci a dívka ze třídy VII. A ve složení Matyáš Dudek, David Kuba, Jakub Malík, Jiří Němec, Johana Spurná, Tomáš Zdráhal a Adam Zemánek. Na druhém místě skončili žáci třídy VII. B a na třetím žáci spojených tříd VI. A a VI. B. Nejlepším střelcem byl Tomáš Zdráhal s 10 body.

Ve IV. kategorii žáků osmých a devátých tříd zvítězili žáci třídy IX. A ve složení Vojtěch Krejčí, Jáchym Kuba, Štěpán Kučera, Lukáš Pelzl, Viktor Pik, Tomáš Pustina a Ivo Pytlíček. Na druhém místě skončili žáci třídy IX. B, na třetím žáci třídy VIII. A a na čtvrtém žáci třídy VIII. B. Nejlepším střelcem byl Viktor Pik s 9 body.
Celkově se soutěže zúčastnilo 56 chlapců a jedna dívka.

Okresní kola ve florbalu žáků III. a IV. kategorie
V úterý 6. 12. 2022 a ve čtvrtek 8. 12. 2022 proběhly v Mohelnici okresní kola žáků základních škol ve florbalu III. a IV. kategorie. Do okresního kola postoupila vítězná družstva z jednotlivých okrskových kol. Naši žáci v III. kategorii obsadili 5. místo, žáci ve IV. kategorii výborné 3. místo. Všem žákům k dosaženým výsledkům blahopřejeme.
Školu ve III. kategorii reprezentovali žáci třídy VII.A Matyáš Dudek, Matyáš Krumnikl, kapitán David Kuba, Jiří Němec a Tomáš Zdráhal, ze třídy VII.B Jiří Mazal a Kryštof Podsklan a ze třídy VIII.B Daniel Faltýnek a Jaroslav Šváb.
Školu ve IV. kategorii reprezentovali žáci třídy VIII. A Samuel Róka a Štěpán Štencl, ze třídy VIII. B Pavel Bárta, ze třídy IX. A Jáchym Kuba, Viktor Pik a Tomáš Pustina a ze třídy IX. B kapitán družstva Martin Fusek a Kryštof Kořínek
Žáky připravoval František Šilberský .

Okrskové kolo ve florbalu žáků IV. kategorie
Ve čtvrtek 1. 12. 2022 se na Základní škole Zábřeh Boženy Němcové uskutečnilo okrskové kolo základních škol ve florbalu žáků IV. kategorie. Soutěže se zúčastnilo pět škol: Dubicko, Loštice, Postřelmov, Štíty a Zábřeh. Žáci naší školy postupně porazili Zábřeh 3 : 2, Postřelmov 5 : 1, Dubicko 5 : 2 a Štíty 3 : 1. V turnaji zvítězili a postoupili do okresního kola, které bude 8. 12. 2022 v Mohelnici.

Školu reprezentovali žáci třídy VIII. A Samuel Róka a Štěpán Štencl, ze třídy VIII. B Pavel Bárta, ze třídy IX. A Jáchym Kuba a Tomáš Pustina a ze třídy IX. B kapitán družstva Martin Fusek.
Střelci našich branek: Tomáš Pustina – 5, Pavel Bárta – 4, Martin Fusek – 3, Štěpán Štencl – 3 a Samuel Róka – 1.

Okrskové kolo ve florbalu žáků III. kategorie

Ve středu 23. 11. 2022 se na Základní škole Krasohled Zábřeh uskutečnilo okrskové kolo základních škol ve florbalu žáků III. kategorie. Soutěže se zúčastnily čtyři školy: Dubicko, Loštice, Štíty a Zábřeh. Žáci naší školy postupně porazili Dubicko 5:2, Zábřeh 5:2 a Štíty 5:1.  V turnaji zvítězili a postoupili do okresního kola, které bude 6. 12. 2022 v Mohelnici.

Školu reprezentovali žáci třídy VII. A Matyáš Dudek, Matyáš Krumnikl, David Kuba, Jiří Němec, Tomáš Zdráhal,  dále žáci VII. B Jiří Mazal a Kryštof Podsklan.

Střelci našich branek: Tomáš Zdráhal – 7, David Kuba – 6, Kryštof Podsklan – 2.