SOV

 Sazka Olympijský víceboj vznikl jako společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. Tento jedinečný projekt je určený všem dětem základních škol a odpovídajících stupňů šestiletých nebo osmiletých gymnázií. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim sport jako zábavu a přirozený životní styl.

Statistiky jasně ukazují, že děti se hýbou málo. Je načase to změnit! Právě proto vznikl i projekt Sazka Olympijský víceboj, který nabízí sportovní náplň pro všechny děti, ať už školáky povzbudí k radosti ze sportování, nebo v nich probudí touhu ukázat sportovní talent, hlavním cílem projektu je, aby se sport stal přirozenou součástí zdravého životního stylu dětí.

Pro každou školu jsou připraveny dva ucelené programy, do kterých mohou své žáky zapojit:

Olympijský diplom, který dětem ukáže jejich silné sportovní stránky a na základě analýzy jejich fyzických předpokladů jim doporučuje vhodné sporty, kterým se mohou do budoucna věnovat.

 

Olympionici předali zástupcům škol výhry v Sazka Olympijském víceboji

Olympijská vítězka ve veslování Mirka Topinková Knapková, mistryně světa ve vodním slalomu Kateřina Kudějová, bronzová olympijská medailistka v trojskoku Šárka Kašpárková, bronzová medailistka z Evropských her ve stolním tenise Iveta Vacenovská, dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor i trojnásobný olympionik ve skoku o tyči Štěpán Janáček předali ceny zástupcům škol, které uspěly v losování odměn Sazka Olympijského víceboje za ročník 2016/2017. Padesátka škol si rozdělila rovným dílem milion korun.
„Moc si vážíme toho, že učitelé a ředitelé na základních školách podporují Sazka Olympijský víceboj a umožňují v hodinách plnit jednotlivé dovednosti a disciplíny. Máme tisíce zapojených škol a desetitisíce dětí, ale byli bychom rádi, kdyby počet ještě narůstal,“ řekl Petr Graclík, generální sekretář ČOV.
Slavnostní předávání cen se odehrálo v prostorách České národní banky. Jednotlivé ambasadory projektu, kteří předávali ceny, představili umělci prostřednictvím tanečních a artistických představení.
„Pro děti je impuls, že nás uvidí naživo a pak třeba v televizi. Navíc dostanou ocenění, co víc je může motivovat?“ říká stolní tenistka Iveta Vacenovská. A vodní slalomářka Kateřina Kudějová dodávala: „Je dobré, že se tu mohli tělocvikáři setkat. Někteří tělocvikáři projektu hodně pomáhají. Kdyby byl někdo takový na každé škole, bylo by to super.“
Sportovní vybavení si budou v rámci věrnostního programu Sazka Olympijského víceboje vybrat školy ze třinácti různých krajů. „Projekt Sazka Olympijský víceboj kvituju, protože rozhýbá všechny děti. Nám se v něm daří. Setkání s olympioniky motivují nejen děti, ale i nás kantory, abychom měli chuť do další práce,“ řekl tělocvikář Pavel Novák z Kameniček, který se projektu věnuje dlouhodobě.Fotogalerie:

Kontakt
Základní škola

Komenského 17
789 83 Loštice

tel: 583 445 251 (kancelář)
583 456 322 (sborovna I. stupně)
email: zslostice@iol.cz
Datová schránka: hx4mphd

Pověřenec GDPR

Mgr. Lucie Grundová
e-mail:grundova@mohelnice.cz

Kontakt
Školní družina

Komenského 17
789 83 Loštice

tel: 583 456 320

email: druzinazslostice@seznam.cz

Kontakt
Školní jídelna

Trávník 596/2
789 83 Loštice

tel: 583 445 264

email: jidelna.zslostice@iol.cz


Přehled zvonění

1. hodina 07:45 – 08:30
2. hodina 08:40 – 09:25
3. hodina 09:40 – 10:25
4. hodina 10:35 – 11:20
5. hodina 11:30 – 12:15
6. hodina 12:25 – 13:10
7. hodina 12:55 – 13:40
8. hodina 13:45 – 14:30