Tělesná výchova

Oblastní kolo v halové kopané žáků

V pátek 17. 3. 2017 se uskutečnilo na Základní škole Loštice, okres Šumperk, příspěvková organizace oblastní kolo v halové kopané III. – IX . kategorie žáků. Soutěže se zúčastnila družstva žáků ze základních škol Mohelnice Vodní a Mlýnská, Loštice a Úsov. Naše družstvo ve složení Pavel Rozman – VII. A, Matěj Hopják – VII. A, Zdeněk Majdiak – VIII. A, Radim Vašek – VIII. B, Rostislav Faltýnek – IX. A, Jan Kotrle – IX. A, Jiří Vaněk – IX. A a Jakub Vejmola – IX. A obsadilo 3. místo, které již je bohužel nepostupové. Naším nejlepším střelcem byl Rostislav Faltýnek, který celkově vstřelil 5 branek. Vítězem se stali žáci s Mohelnice Vodní. (výsledky viz tabulka)
Žáky připravoval a soutěž organizoval František Šilberský

Školní kolo v halové kopané

Ve čtvrtek 9. 3. 2017 hráli žáci 8. a 9.tříd halovou kopanou - školní kolo. Žáci IX.A ve složení Rostislav Faltýnek, Adam Heidenreich, Jan Kotrle, Radek Sapara, Štěpán Šmíd, Jakub Vejmola a Matěj Vlach porazili chlapce ze spojených 8. tříd  6:1.

Zimní výcvikový kurz 2017

V termínu od 20. 2. – 25. 2. 2017 proběhl na chatě Stará škola, Hynčice pod Sušinou zimní výcvikový kurz žáků VII.A a čtyř žákyň osmého ročníku  v počtu 13 chlapců a 14 dívek. O žáky se starali instruktoři p.Faltus, p.Novák  a zdravotník p. Faltus David. Noční dohled zajišťovala třídní učitelka p. Václavová.
Sjezdařský výcvik  byl splněn podle programu ZVK. Sněhové podmínky nebyly optimální, ale umožnily lyžování na  všech sjezdovkách různé obtížnosti v Hynčicích pod Sušinou. Počasí bylo převážně deštivé ale výcvik dle podmínek probíhal každý den. Sjezdařský výcvik zvládli všichni žáci podle svých schopností. Uskutečnily se tři naplánované přednášky: lyžařská výstroj a výzbroj, zásady pohybu na horách a první pomoc při úrazech. Žáci zhlédli metodické výukové filmy..  Znalosti byly vyhodnoceny vědomostním testem, který nejlépe zvládnuli Hošková Vendula, Rozmanová Eva, Frenclová Karolína, Adamová Karolína, Pyšný Lukáš, Bednaříková Klára, Kubová Veronika, Diviš Dominik.. Žáci na závěr kurzu absolvovali závody ve slalomu na lyžích v kategoriích chlapci a dívky. Kurz měl velký ohlas u dětí, nebyly žádné kázeňské přestupky, všichni žáci se aktivně zapojili do všech akcí a soutěží. Kvalita stravování byla velmi dobrá, drobné nedostatky byly ve vybavení chaty. Během výcviku nedošlo k vážnému úrazu. Poslední den foukal silný vítr ale odpolední závěrečné lyžování nám vyšlo.

Školní kolo v basketbalu žáků 6. a 7. ročníku

V pátek 17. 2. 2017 se uskutečnilo na naší škole školní kolo v basketbalu pro mladší žáky. Soutěže se zúčastnila dvě družstva žáků ze třídy VI. A a dvě družstva žáků třídy VII. A. Celkově se soutěže zúčastnilo 20 žáků. Vítězem se stali žáci VII. A třídy, kteří až v prodloužení porazili žáky VI. A 10:8. Vítězné družstvo hrálo ve složení Tomáš Faltýnek, Matěj Hopják, František Horák, Antonín Kašpar a Aleš Rozsypal. Soutěž organizoval František Šilberský

Okresní kolo ve florbalu III. kategorie hochů

V úterý 8. 11. 2016 se uskutečnilo na Základní škole Mohelnice Mlýnská okresní kolo ve florbalu III. kategorie. Do tohoto kola postoupilo 7 nejlepších škol z okrskových kol. Nepřijeli jen hoši ze Starého Města. Naši hoši ve čtyřčlenné základní skupině porazili II. ZŠ Zábřeh 2 : 0, Libinu 4 : 1 a remizovali ze IV. ZŠ Šumperk 1 : 1 a postoupili mezi 4 nejlepší školy. Bohužel, zde se jim tolik nedařilo. Postupně prohráli s Mohelnicí 0 : 1 a se Zábřehem 1 : 4 a obsadili 4. místo. Vítězem se stali žáci I. ZŠ Šumperk.
Školu reprezentovali tito žáci: Hopják Matěj – VII. A, Horák František – VII. A, Kašpar Antonín – VII. A, Pyšný Lukáš – VII. A, Rozman Pavel – VII.A, Vykydal Jaroslav – VIII.B , Vykyddal Matěj – VI.A a Vašek Radim – VIII.B
Žáky připravoval František Šilberský

Výsledky oblastního kola ve florbalu žáků 6. - 7. tříd

Ve středu 2. 11. 2016 se uskutečnilo na naší škole oblastní kolo ve florbalu III. kategorie hochů. Startovali žáci ze ZŠ Dubicko, Loštic a Mohelnice Vodní.
Výsledky jednotlivých zápasů:
Loštice – Mohelnice Vodní   4 : 0
Dubicko – Mohelnice Vodní  1 : 5
Dubicko – Loštice       0 : 7
Naši žáci se tak stali vítězi oblastního kola a postoupili do okresního kola, které se koná v úterý 8. 11. 2016 v Mohelnici. Školu reprezentovali tito žáci: Hopják Matěj – VII. A, Horák František – VII. A, Kašpar Antonín – VII. A, Pyšný Lukáš – VII. A, Rozman Pavel – VII.A, Vykydal Jaroslav – VIII.B a Vykydal Matěj – VI.A. O branky se podělili Rozman Pavel – 3, Hopják Matěj – 2, Horák František – 2, Kašpar Antonín – 2, Vykydal Jaroslav – 1, a Vykydal Matěj – 1.
Soutěž organizoval a žáky připravoval František Šilberský

Výsledky školního kola ve florbalu žáků 6. - 7. tříd

V úterý se uskutečnilo v tělocvičně naší školy školní kolo ve florbalu žáků 6. a 7. tříd.  Žáci třídy VII. A ve složení Hopják Matěj, Horák František, Kašpar Antonín, Pechal Tomáš, Pyšný Lukáš, Rozman Pavel a Rozsypal Aleš porazili žáky třídy VI. A 8 : 0. Nejlepším střelcem se stal Pechal Tomáš, který vstřelil 3 branky. Celkově se soutěže zúčastnilo 14 žáků.
Soutěž organizoval František Šilberský

Výsledky oblastního kola v minikopané žáků

Ve čtvrtek 29. 9. 2016 se na stadionu v Mohelnici uskutečnilo oblastní kolo v minikopané žáků 6. - 9. ročníku. Soutěže se zúčastnila družstva ze čtyř škol: Bludova, Loštic a Mohelnice Vodní a Mlýnská.
Výsledky našich žáků:  Loštice – Mohelnice Mlýnská   0 : 2
                                 Loštice – Mohelnice Vodní     1 : 1
                                  Loštice – Bludov        5 : 2
Celkově naši žáci obsadili 3. místo. Vítězem se stali žáci ZŠ Mohelnice Vodní.
Školu reprezentovali tito žáci: Matěj Vykydal – VI.A, Antonín Kašpar – VII.A, Pavel Rozman - VII.A, Zdeněk Majdiak – VIII.A, Radim Vašek – VIII.B, Rostislav Faltýnek – IX.A, Jiří Vaněk – IX.A  Jakub Vejmola – IX.A.