Tělesná výchova

Školní rok 2018/2019

Okrskové kolo ve florbalu IV. kategorie hoši (8. a 9. třída) v Lošticích

V pátek 16. 11. 2018 proběhlo na naší škole okrskové kolo sportovní ligy základních škol ve florbalu IV. kategorie. Soutěže se zúčastnili žáci 8. a 9. tříd z Dubicka, Loštic a Mohelnice -  Vodní.

Jednotlivé výsledky :

Dubicko   -   Mohelnice  1 : 3

Dubicko   -   Loštice        3 : 4

Loštice   -   Mohelnice   2 : 2

Vítězem a postupujícím do okresního kola se stali žáci z Mohelnice. Naši žáci obsadili druhé místo.

Soutěž organizoval a žáky připravoval František Šilberský

Školní kola ve florbalu III. a IV. kategorie žáků ve florbalu

V úterý 13. 11. 2018 se uskutečnila školní kola ve florbalu III. a IV. kategorie žáků ve florbalu.

Ve III. kategorii se stali vítězem žáci ze třídy VII. A, před žáky třídy VII. B a na třetím místě skončili žáci spojených tříd VI. A a VI. B.

Soutěž organizoval František Šilberský

Okrskové kolo ve florbalu III. kategorie hoši (6. a 7. třída)

Ve čtvrtek 1. 11. 2018 se uskutečnilo okrskové kolo ve florbalu kategorie III hoši. Soutěže se zúčastnily základní školy: Dubicko, Loštice a Mohelnice Vodní. Naši školu reprezentovali vybraní žáci šestých a sedmých tříd. V turnaji porazili žáky z Dubicka 12:3 a poté v boji o vítězství v turnaji a postup do okresního kola podlehli žákům z Mohelnice 1 : 5 a obsadili 2. místo.
Žáky připravoval František Šilberský.

Okrskové kolo v minikopané

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 se uskutečnilo v Mohelnici okrskové kolo v minikopané žáků 6. – 9. tříd. Soutěže se zúčastnily 4 základní školy: Mohelnice Mlýnská, Mohelnice Vodní, Libina a Loštice. Naši školu reprezentovali vybraní žáci sedmých, osmých a devátých tříd. V turnaji jedenkrát zvítězili a dvakrát prohráli a tak obsadili 3. místo.

Školní rok 2017/2018

Dopravní soutěž 2018

Soutěž proběhla v pátek 20. 4. 2018. Skládala se ze dvou disciplín: testy pravidel silničního provozu a z testů a pravidel zdravovědy.
Soutěže se zúčastnilo 64 žáků 5. – 9. tříd.

Školní kolo v basketbalu žáků III. a IV. kategorie

V měsíci lednu se uskutečnilo na naší škole školní kolo v basketbalu žáků III. a IV. kategorie.
Ve III. kategorii soutěžily třídy VI.A, VI.B a VII.A. Vítězem se stali žáci ze třídy VII.A, kteří porazili žáky VI.A  22 : 6 a žáky VI.B  12 : 7. V souboji o 2.místo uspěli žáci VI.B, kteří porazili VI.A   9 : 1. Vítězné družstvo reprezentovali tito žáci: Bruno Bojkovský, Tomáš Braun, Zdeněk Bureš, Roman Hladil, Jan Konečný, Denis Linhart, Martin Němec, Štěpán Šípek, Matěj Vykydal a Jakub Zendulka. Nejlepším střelcem se stal Matěj Vykydal s 12 body.
Ve IV. kategorii soutěžili žáci tříd  VIII.A,  IX.A  a IX.B. Zde zvítězili žáci třídy IX.B.
IX. A -IX.B  - 11:12
VIII.A -IX.A  - 4:8
VIII.A - IX.B - 8:11
Nejlepším střelcem se stal  Marek Schmidt s 16 body.
Celkově se soutěže zúčastnilo 42 žáků. Soutěž organizoval František Šilberský.

Okrskové a okresní kolo ve florbalu IV. kategorie

V pátek 10. 11. 2017 se v Postřelmově uskutečnilo okrskové kolo ve florbalu žáků 8. a 9. tříd. Naši žáci postupně porazili soupeře ze ZŠ Mohelnice Vodní a Dubicka. V posledním zápase  podlehli  domácímu Postřelmovu a z druhého místa postoupili do okresního kola, které se konalo v úterý 14. 11. 2017. Zde se naším žákům již tolik nedařilo a bez jediného vítězství skončili ve skupině poslední.
Školu reprezentovali tito žáci: Matěj Hopják, František Horák, Antonín Kašpar, Pavel Rozman, Aleš Rozsypal, Lukáš Pyšný, Martin Bílek, Jiří Král, Vojtěch Laštůvka, Zdeněk Majdiak, Bohdan Koukol a Jaroslav Vykydal.
Žáky připravoval František Šilberský

Školní kolo ve florbalu IV. kategorie

Ve čtvrtek 2. 11. 2017 se uskutečnilo v tělocvičně školní kolo ve florbalu IV. kategorie. Soutěže se zúčastnilo 22 žáků ze tříd tříd VIII. A, IX. A  a IX. B. Tady jsou jednotlivé výsledky:
VIII.A  –  IX. A   2 : 8
VIII.A  –  IX. B   6 : 1
IX. A  -  IX. B     9 : 1
Celkovým vítězem se stali  žáci ze třídy IX. A.
Nejlepším střelcem turnaje se stal Zdeněk Majdiak, který ve dvou zápasech vstřelil  10 branek.

Školní a okrskové kolo ve florbalu III. kategorie

V úterý 24. 10. 2017 se uskutečnilo školní kolo ve florbalu III. kategorie. Soutěže se zúčastnilo 20 chlapců ze tříd VI. A, VI. B a VII. A. V nádherné sportovní atmosféře nakonec zvítězili žáci třídy VII.A , kteří postupně porazili žáky VI.B 3 : 2 a žáky  VI.A 4 : 1. V boji o 2. místo nakonec uspěli chlapci ze třídy VI. A, kteří porazili svého rivala třídu VI.B  5 : 1. Nejlepším střelcem turnaje se stal Damian Hecl ze třídy VI.A.

Ve středu 25. 10. 2017 pořádala naše škola okrskové kolo ve florbalu této III. kategorie. Okrskového kola se zúčastnily kromě naší školy také školy z Mohelnice -  Vodní  a Dubicka. Soutěž byla velice vyrovnaná a o výsledku rozhodovaly jen maličkosti a individuální chybičky hráčů. Naši hráči jich udělali nejméně a po úvodní remíze s Dubickem 3 : 3 porazili Mohelnici – Vodní 4 : 2. Pak jen čekali na výsledek posledního zápasu. Pomohli nám žáci z Mohelnice, kteří porazili Dubicko  5 : 4 a tak jsme mohli slavit vítězství a postup do okresního kola, které se uskuteční v úterý 21. 11. 2017 ve sportovní hale v Mohelnici. Našimi střelci branek byli Damian Hecl – 4 a Martin Heinz ze 3 vstřelenými brankami.
Školu reprezentovali tito žáci: brankáři Matěj Vykydal a Matěj Čujan, hráči Filip a Petr Horákové, Damian Hecl, Martin Heinz, Jakub a Roman Hladilové, Martin Vykydal a Jakub Zendulka.

Výsledky okrskového kola v minikopané starších žáků

V pondělí 25. září 2017 se uskutečnilo na umělé trávě FK Mohelnice okrskové kolo v minikopané starších žáků. Soutěže se zúčastnily školy Mohelnice Mlýnská, Mohelnice Vodní, Dubicko a Loštice. Žáci naší školy v prvních dvou utkáních podlehli Mohelnici Vodní a Mlýnská shodně 0 : 3. V souboji o 3. místo remizovali s Dubickem 1 : 1 a na lepší skóre obsadili 3. místo. Střelcem naší jediné branky byl Matěj Vykydal ze třídy VII.A.
Školu reprezentovali tito žáci: Matěj Vykydal, Matěj Hopják, Antonín Kašpar, Pavel Rozman, Zdeněk Majdiak, Bohdan Koukol, Radim Vašek a Jaroslav Vykydal.